Hurdacılık

Ana Sayfa > Hurda Alımı

Hurdacılık

Hurdacılık

Hurda sektöründe oldukça hizlı yükseliş göste firmamız gittikte büyümektedir.Hurda konusunda uzman şekilde çalişmakla birlikte sizlere temiz işler yapmaktayız.İstanbulun birçok yerlerinde hizmet vermekteyiz .

Genç, aktif ve tecrübeli ekibi ile Hurda sizleri daha önceleri oyalayan fikirleri, işleri toplayıp dönüşüm vincinde dönüştürüyor. Karakteristik fikir ekibi ve kendine özgü çalışma tarzımız ile Hurda, farkını her alanda sizlere gösterecektir. Firmanızın, markanızın, ürünlerinizin veya direk sizin tanıtımınızı gerek görsel  alanlarda(video klip, reklam filmi, afiş vb.) gerekse sosyal medya alanında başarılı bir şekilde yapmaktadır. Pek nihayetinde de kalıcı olması için Hurda üstüne düşen bütün görevlerini yerine getirecektir. Bundan hiç kuşkunuz olmasın. Hayal dünyanızın, fikirlerinizin gerçek yeri reel dünyadır. Bunu sağlayacak yegane oluşum ise Hurda’dan başkası olamaz.

Babacan Hurda olarak verdiğimiz hizmetin kalitenin sınırlarını zorlayan bir firma olmayı seviyoruz.Hurda sektörü alanında 1 numara olma yolunda ilerlemekteyiz.

Alınan Hurdalara ne oluyor ?

Geri dönüşüm dünyası, hurda metal işletmelerinin çeşitli metalleri daha sonraki kullanımlar için bulmasına, bir araya getirmesine ve teslim etmesine bağlı olarak işler. Hurda metal işi kuran işletme sahipleri katı atık sahalarının azaltılmasıyla doğanın korunmasına yardımcı olurlar ve aynı zamanda bu işten kazançta elde edebilirler. Bazılarını gizli hazineler bulma fikri heyecanlandırırken bazılarını da işe yaramaz metallerden kazanç sağlama fikri heyecanlandırır.

Hangi maddeleri alıyoruz ?

Bakır Hurda

Aliminyum Hurda

Kablo Hurda

Çinko Hurda

Sarı Hurda

 

Bakır Hurda Nedir ?

Bakır (Ingilizce copper, Almanca Kupfer, Fransızca cuivre, Latince cuprum), 1B geçiş grubu elementiKıbrıs'ta kaynakları bolca rastlandığından tüm dillerdeki isimlerinin Cyprus kelimesinden türediği tahmin edilmektedir. Simyacılar tarafından Venüs aynası ile gösterilmiştir.

Bakırın önemi, başlıca üç nedenden kaynaklanmaktadır:

1. Dünya'nın hemen hemen tüm bölgelerinde bulunması nedeniyle geniş ölçüde üretiminin yapılabilmesi,

2. Elektriği diğer bütün metaller içinde gümüşten sonra en iyi ileten metal olması,

3. Endüstriyel önemi yüksek, pirinçbronz gibi alaşımlar yapmasıdır.

Aliminyum Hurda Nedir ?

Alüminyum (veya aluminyum, Simgesi Al). Gümüş renkte sünek bir metaldir. Atom numarası 13 tür. Doğada genellikle boksit cevheri halinde bulunur ve oksidasyona karşı üstün direnci ile tanınır. Bu direncin temelinde pasivasyon özelliği yatar. Endüstrinin pek çok kolunda milyonlarca farklı ürünün yapımında kullanılmakta olup dünya ekonomisi içinde çok önemli bir yeri vardır. Alüminyumdan üretilmiş yapısal bileşenler uzay ve havacılık sanayii için vazgeçilmezdir. Hafiflik ve yüksek dayanım özellikleri gerektiren taşımacılık ve inşaat sanayiinde geniş kullanım alanı bulur.

 

Kablo Hurda Nedir ?

 

Kablo, elektrik akımı iletiminde kullanılan üzeri yalıtkan bir madde ile kaplı metalik bir iletken tel. Bir veya daha fazla tel, yalıtıcı bir maddeyle kaplanmıştır. İletkenler bakırveya alüminyumdan bir tek tel veya daha ince tellerden örülmüş, örgü tel olabilir. Aynı miktarda akımı taşıyabilmesi için alüminyum kabloların bakıra nispeten 1/2 çap daha büyük olmasını gerektirir. Dolayısıyla yer problemi olan yerlerde bakır kablo kullanılır. Alüminyum esasen fazla ağır olmayan havadaki hatlarda tercih edilir. Kabloların daha güçlü olması isteniyorsa, çelik örgülerle kuvvetlendirilir. Bunlar esas itibarıyla, ülke çapındaki yüksek gerilim hatları gibi havada yüksek geçen uzunhatlarda kullanılır. Kablodan istenilen güç, hem kendi ağırlığını hem de ek olarak, üzerinde donacak buzun veya yağacak karın ağırlığını taşımasıyla ilgilidir. Ayrıcarüzgarın sebep olacağı gerilim bu kuvvetin belirlenmesinde muhakkak hesaba katılmalıdır

Çinko Hurda Nedir ?

Çinko (Latince: Zinkum, İngilizce: Zinc, Almanca: Zink), mavimsi açık gri renkte, kırılgan bir metal. Elementlerin periyodik tablosunda geçiş elementleri grubunda yer alır. Düşük kaynama sıcaklığı dikkat çekicidir. Bu değer özellikle pirometalurjik metal üretiminde çok belirleyici bir etmendir. Dökülmüş halde sert ve kırılgandır. 120 °C'de şekillendirilebilir. Elektrokimyasal potansiyel dizisin​de demirden daha negatif değerdedir. Böylece çinko anot olarak katodik korozyon korumada önemli bir kullanım bulur. Galvanizleme bu tür uygulamalardan biridir.

 

Whatsapp