Geri Dönüşüm Neden Önemlidir

Ana Sayfa > Haberler

Geri Dönüşüm Neden Önemlidir

Geri Dönüşüm

Geri Dönüşüm

Kullandığımız maddelerin bir kenara atmak yerine tekrardan geri dönüşüme kazandırdığımızda geri dönüşümünü sağladığımızda tekrardan hammadde olarak insanların kullanımına sunmuş oluruz.  Mecidiyeköy hurda bu konu hakkında titiz davranarak insanları bilinçlendirmeye çalışmaktadır.

Dünyada ’ki insan nüfusu hızlı artış gösterdiği için insanların ihtiyaçları ve gereksinimleri de bu durumda çok fazla artmaktadır. Bu yüzden doğada bulunan insanların kullanabileceği her türlü kaynağı çok dikkatli kullanmamız gerekmektedir.

Bunun sonucunda doğadan aldığımız hammaddeleri tekrardan doğaya kazandırdığımızda hem kedi yaşamımızı olumlu olarak etkileriz hem de daha refah bir hayat yaşamış oluruz.

Bunun sonucunda ’da ekonomik anlamda geri dönüşümde birçok faydalarını görürüz. Örnek olarak Mecidiyeköy hurda çöp kutusunda ki geri dönüşüm maddelerini kullanmış olduğu zaman da çevre kirliliğinin önüne geçmiş ve bu sayede doğayı hep beraber korumuş oluruz. Kâğıt geri dönüşümü ’de geçerlidir bunun için. Dünya üzerinde biz insanlar sayesinde ne kadar fazla kâğıt geri dönüşümü sağlanır ise bizim sayemizde bir o kadar ağaç korunmuş olur.  

Düşünün banka atm’ lirinden almadığımız makbuzlar bile bir ağacın hayatını kurtarmış oluyor. Yani doğada bir ağacın kaç yılda büyümüş olduğunu düşünür isek bu sayının azımsanmayacak bir sayı olduğunu görmüş oluruz.

Babacan firması olarak bu geri dönüşüm konusunda oldukça titiz davranmaktayız. Hurdalar her anlamda olumludur. Bu yüzden geri dönüşüme kazandırmak oldukça önemlidir.

Eğer sizlerde geri dönüşüme önem veren bireylerden biri iseniz bu olaya sessiz kalmayın ve üzerinize düşen görevi yerine getiririn. www.babacanhurda.com adresinden bizler ile iletişime geçeblirsiniz.

 

 

Whatsapp