Demir Hurda

Ana Sayfa > Hurda Çeşitleri

Demir Hurda

            Demir Hurda gibi maddelerin geri kazanılması ve tekrar kullanılması, tabii kaynaklarımızın tükenmesini önleyeceği gibi ülke ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ithal edilen hurda kullanılan enerjiden büyük ölçüde tasarruf edilecektir.

            Demir,  dünya yüzeyinde en yaygın dördüncü mineral ve yerkabuğunda en çok bulunan metaldir. Demir metali, demir cevherlerinden elde edilir ve doğada nadiren elementel halde bulunur.
Demir, tüm metaller içinde en çok kullanılandır ve tüm dünyada üretilen metallerin ağırlıkça %95'ini oluşturur. Düşük fiyatı ve yüksek mukavemet özellikleri demiri, otomotiv, gemi gövdesi yapımı ve binaların yapısal bileşeni olarak kullanımında vazgeçilmez kılar.

            Demir Hurdanın bu denli geniş alanlarda kullanımı onun geri dönüşümünü de önemli bir hale getirmekte.

            Hurda Demir, geri dönüşüm alanında çok önemli bir yer kaplamaktadır. Çünkü geri kazanım olarak ve çok bulunması bakımından Demir Hurda ya daha çok rağbet görülmesine neden oluyor. Demi hem dünyamızın çekirdeğin de hem de uzayda en çok bulunan elementlerden birisi olup yerkabuğunda  %5,06 oranında bulunur. İnsan vücudu için de önemlidir. Kanımız da oksijeni taşıyan kırmızı kan hücrelerinin ve çeşitli enzimlerin üretimi için gerekli.

            Farkındalığımızı artırmak ve hem kendimiz hem bizden sonraki kuşaklar için kaynaklarımızın doğru ve dikkatli kullanılması hayati önem taşıyor. Bizlere düşen Demir Hurdası gibi dönüşümü yapılabilen maddeleri yaşam içine entegre edebilmeliyiz. Bunu doğru firma, tecrübeli bir ekip, işini profesyonel olarak yapan firmaya ulaşmamızdır. İnsan sağlığını da doğrudan etkileyebilecek olan
 

            Demir Hurdası ve diğer hurdaların, doğru kullanım ve doğru bir geri dönüşüm sürecinin ciddiyetle yapılması gerekiyor. Unutmamak lazım Dünyamızdan gidecek başka bir yerimiz en azından uzun bir zaman olmayacak. Ama dünyamız da yaşam da sonsuz değil. Gereken önemi demir hurda ve diğer tüm geri dönüşüm maddeleri için gösterelim.

 

 

 

Whatsapp