Bakır Hurda

Ana Sayfa > Hurda Alımı

Bakır Hurda

Bakır Hurda

Bakır kolay eğilip bükülen bir madde yapısı vardır günümüzde çok fazla kullanılmakta olan bakır maddesi fiyatıda uygundur.Bakır maddesini günümüzde neredeyse birçok yerde yerde elde edebiliriz.Bu gerek saniyi bölgelerinde gerek ofis alanlarında bol bulunan malzemelerden birisidir.

Bakırın sembolü Cu olarak gösterilir.Atom numarası 29 dur.

Bakır hurdaları geri  dönüştürmenin bizlere faydası büyüktür , öncelikle endüstri sektöründe olmak üzere yaşantımızda evlerimizdede bulunmaktadir.Örneğin elektrik ile çalışan neredeyse hemen hemen  içinde bakır bulunmaktadır.Günümüzde neredeyse heryerde bakırhurda maddesi kullanılmaktadır.Doğada fazla çok bulunmasına karşın  geri  dönüştürülmesi gerekir.Geri dönüşüm bakır hurdalarınızı doğaya katkılı getirilmesinde katkıda bulunabilirsiniz. Bakır kolay bulunan madenlerden birisidir. Elektriği iyi ileten ikinci madde olarak bilinir.İletkenlik özelliği maliyetinin olması sebebiyle birçok alanda aktif olarak kullanılmaktadır.

Bakırın Kullanım Alanları Nelerdir?

Bir telefonun içerisinde , günümüzde kullandığımız tencere tava gibi aletlerde vs. İletişim alanında telefon internet kablolarında kullanılabilir. İnşaat sanayisi beton kirişlerin güçlendirilmesi için kullanılabilir. Isıyı iyi ilettiğinden ötürü mutfak eşyalarının kısmında kullanılabilir. Ulaşım, kimya, kuyumculuk alanında sıklıkla kullanılabilir. Turistik eşya yapımında kullanılabilir. Boya sanayisinde kullanılabilir.

 Bakırın bize önemi nedir ?

Bakır günümüzde fazla kullanılan metallerden birisidir bunun sebebi en kolay bulunan  ikinci madde olarak bilinmesi ve maliyetinin fazla düşük olmasıdır.Bunların yanı sıra bakır kolay eğilip bükelen bir maddedir. Bakırlar belli vakit sonra hurdaya çıkmaktadır her ürünün ömrü olduğu gibi biz ömrü biten hurdalarınızı alıp onları geri dönüştürüp sizlere daha kullanışlı bakır hurdalar için uğraşıyoruz..  

Bakırlar evimizde nerelerde bulunur ?

Bakırlar evimizde neredeyse tüm elektronık eşyalarımızın içinde küçük küçük kullanılmaktadır.Örneğin telefonun içinde bakır teller bulunmaktadır uzaktan kumandalı arabanın içerisinde bakır teller bulunmaktadır.KIsacası bakır hayatımızın neredeyse tüm alanlarında küçük çaplı yada aka çaplı oynar.Bunlar paslanması eskimesi sonucunda iyi derecede titiz bakım eşliğinde hurdaya çıkarılması gerekir biz bunu sizler için sağlıyoruz Babacan Hurda.

Whatsapp